WordPress

Neden WordPress?


En çok kullanılan içerik yönetim sistemi: wordpress içerik yönetim sistemi pazarının %60 oraninda payı elinde tutmaktadır. İnternet dünyasında oluşturulan tüm web sitelerinin %30unun arka planında wordpress vardır. Bir çok kullanıcı wordpress yapısına aşinadır professional eğitim almadan internetteki kaynaklar ile iyi bir site oluşturabilirsiniz. Ayrıca Google trend uygulamalarını uyarlamada en hızlı içerik yönetim sistemidir.

Ücretsiz ve açık kaynak: wordpress tamamen ücretsizdir. Tüm kodları şifresiz olarak kendi sitesinde indirebilir kullanılabilirlik ve güvenlik güncellemelerine ödeme yapmazsanız. Milyonlara kişi sayesinde test edilen wordpress ayda 2-3 güvenlik güncellemesi göndermektedir.

Özelleştirilebilir : PHP ve html bilgileriniz ile kendi web sitenizi kendi tasarım ve eklentileriniz ile oluşturabilirsiniz. Geliştiriciler için iyi bir doküman sayfası vardır. Veya bu konuda bir uzmandan destek alabilirsiniz.

SEO Dostu: Günümüzde arama motorları web sitelerini arama sonuçlarında önceden belirlenmiş parametrelere göre sıralanmaktadır. WordPress çoğu parametreleri kendi başına ele alma yeteneğine sahiptir. Yoast, all in SEO gibi ücretsiz eklentiler ile hiçbir geliştirme ihtiyaç duymadan son kullanıcıya ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Topluluk destegi: wordpress sorun veya yeni çözümler ile ilgili destek almak kolaydır benim gibi wordpress uzmanlarina web sitelerinden ulaşabilir veya yerli yabancı forum sitelerine aklınızda ki sorunlar ile ilgili başlıklar oluşturabilirsiniz.

WordPress, kurumsal web sitesi, hobi amaçlı veya professional e-ticaret siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir yazılımdır.

Ücretli veya ücretsiz temalar ile güzel görünümlü web siteleri birçok kullanıcı tarafından test edilmiş en doğru şekilde çalışan eklentiler ile istediğiniz her şeyi yapma özgürlüğü

İnternetin %34’ü hobi bloglarından en büyük haber sitelerine kadar WordPress kullanıyor.

WordPress Tema Kurulumu
WordPress’de satın aldığınız hazır temaları istediğiniz demo içerik ile kurulumunu yapıp ihtiyacınıza uygun düzenlemeleri yapıyorum.

WordPress Premium Tema Kurulumu
Satın almış olduğunuz temaları istediğiniz şablonda kurulumunu gerçekleştirip, Türkçe ayarlarını yapıyorum. Ayrıca web sitenizin site içi seo çalışması için ihtiyacı olan eklentileri kurup, bu eklentilerin nasıl kullanılacağı ile ilgili sizlere videolar hazırlıyorum.

Web siteniz kurulumu ve seo açısından uygun hale geldikten sonra ihtiyacınıza uygun güvenlik sertifikası (SSL) kurulumunu yapıp, son yapılan içerik çalışmaları işe birlikte yedeklerinizi alıp projeyi size teslim ediyorum.

WordPress Tema Kodlama
Düşündüğünüz projeyi WordPress ile hayata geçirelim, ister kurumsal ister e-ticaret yada ihtiyacınıza uygun özel bir web sitesi olsun esnek alt yapısı ile projenizi wordpress ile yapabiliriz. Gelişmiş eklenti havuzu ve esnek alt yapısı sayesinde projenize uygun geliştirmeleri php yazılım dili hayata geçirebiliyoruz.
Web sitenizin tasarımını ister siz yapın isterseniz beraber tasarlayıp her alanının wordpress panelinizden kontrol edilebilecek bir yapıda yapalım. Hem ön yüzde hemde arka plandaki ekranları beraber hazırlayarak aklınızdaki kolay kullanımı hayata geçirelim.

Neden Web Siteme Bakım Yaptırmalıyım?
WordPress bir araç gibi verimli çalıştığından emin olmak için bakım yapmanız gerekir. Güncel olmayan eklenti ve temalar eski php, mysql sürümleri, sitenizi yavaşlatır ve hacklenmesine neden olabilir.

Eğer bu durumun farkına varmazsınız aylarca uğraştığınız arama motorları optimizasyonları birden çöpe gidebilir hızlıca arama sonuçlarından kaybolurdur. Uzun vadede Google veya diğer arama motorlarında spam site olarak algılayabilirsiniz.